گفتگو با پیمان ماندگار فیلمساز و کارگردان آبادانی

پیمان ماندگار،فیلمساز و کارگردان آبادانی ...با او قرار گذاشته بودم و میدانست که یکی از همین روزها برای گفتگو به سراغش می آیم ولی نه او و نه حتی خود من نمی دانستیم که این روز کی و کجا فرا        می رسد ، من در اهواز و او در آبادان .

تا اینکه روز چهارشنبه نهم خرداد ماه بطور کاملاً اتفاقی اول صبح گذرم به آبادان افتاد ، از روی پل ایستگاه هفت « پل پیروزی » که سرازیر شدم چنان بوی نم و گیس با هم آمیخت که بی اختیار دلم هوای او را کرد.... به او زنگ زدم و گفتم که امروز همون روزیه که گفته بودم می خوام باهات حرف بزنم ..... و او اصلاً نگفت که خب چرا از قبل هماهنگ نکردی ؟..... فقط گفت که : اتفاقاً بچه هام هم نیستن ، الان بازار مرکزی کنار دادگستری هستم پاشو بیا دنبالم بریم خونهء ما ، اونجا راحت حرف بزنیم.... و چند دقیقهء بعد ، من در یکی از محلات آبادان و در منزل پیمان ماندگار مهمان او بودم و او هم مثل یک آبادانی مهمان نواز از من پذیرایی کرد .

پیمان ماندگار را می شناختم ، از همان ایام نوجوانی که دوران جنگ و جنگ زدگی بود با برادرش پژمان دوست بودم ، آنها در ماهشهر و من در سربندر.... ولی راهی نبود میان این دو شهر و میشد هر روز با صرف 20 دقیقه وقت و 30 ریال پول با مینی بوس به دوستان سری بزنی و برگردی ، پیمان آنروزها نوجوان بسیار ساکت و منضبطی بود که کمتر او را بیرون از منزل میشد دید البته من هیچوقت از پژمان نپرسیدم که چرا برخلاف ما ، پیمان اینقدر آرام و سربزیر است... بعد ها که برای گذراندن دورهء طرح منطقهء محروم به شبکه بهداشت و درمان ماهشهر رفته بودم با آقای ماندگار -بابای پیمان- همکار شدم............و امروز پسر ساکت و خانه نشین آنروزهای خانه شرکتی های ماهشهر دیگر به یک فیلمساز بین المللی و موفق تبدیل شده و اکنون افتخاری است برای شهر آبادان............. آنچه از نظرتان می گذرد ماحصل گفتگوی صمیمانهء من و پیمان در خانهء اوست :

خودت را برای بازدیدکنندگان این پایگاه اینترنتی معرفی کن : پیمان ماندگار ، متولد 1351 در آبادان ، متاهل دارای یک فرزند دختر ، دیپلم ادبیات ودوران تحصیلم را در بندر ماهشهر گذراندم .

چطور شد که به کار فیلم سازی علاقمند شدی ؟ من کارم را با تئاترهای مدرسه ای و آنهم در دورهء راهنمایی آغاز کردم ، اولین کار نمایشی که در ماهشهر بازیگری کردم تئاتر گودال بود و بعد شب آخر ، گلارکته به نویسندگی آقای رضا صابری و بعد هم تلنگر نوشته سعید آلبو عبادی که البته کارگردانی همهء این نمایشها را معلم هنر ما آقای عباس زارع به عهده داشتند ، زمانی که مرحوم رسول ملاقلی پور برای ساخت فیلم بلمی به سوی ساحل و برای انتخاب بازیگر به ماهشهر آمده بودند ، همین آقای زارع مرا به عنوان بازیگر و برای ایفاء یک نقش کوچک به ایشان معرفی کرد ، که بنا به دلائلی این کار انجان نشد و من در آن فیلم بازی نکردم ، در 18 سالگی به اتفاق دوست خوبم آقای اکبر اودود برای دیدن جشنوارهء فیلم فجر با جیب خالی به تهران رفتیم که همین سفر سرنوشت مرا رقم زد چرا که بادیدن مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره ، ملاقات با بازیگران ، دیدار با کارگردانان بزرگ سینما از جمله آقای مسعود کیمیایی و..... چنان در حال و هوای فیلم و بازیگری قرار گرفتم که احساس کردم باید وارد همین کار و فعالیت شوم ، پس از بازگشت به ماهشهر با توجه به عدم وجود امکانات در این شهرستان ، تلاش کردم تا خودم دست به کار شوم به همین علت با کمترین امکانات ، صرفاً با امکاناتی که توسط پدرم در اختیارم گذاشته شده بود ، و به همراه چند تن از دوستان ، فیلمنامه ای را که خودم نوشته بودم به نام زخمی ها به جلوی دوربین بردم ، که در آنزمان با برخورد شدید مقامات قضایی شهرستان ماهشهر مواجه شدم و به همین دلیل این فیلم ناتمام ماند ، اما این برخورد و اعتراض جلوی علاقمندی من را به این کار نگرفت و من هر ساله برای دیدن جشنوارهء بین المللی فیلم فجر به تهران میرفتم که همین سفرها باعث آشنایی بیشتر من با نویسندگان ، بازیگران و کارگردانان بزرگی چون : جواد طوسی ، مسعود کیمیایی ، رضا درستکار ، تهماسب صلح جو ، سعید عقیقی و بسیاری دیگر گردید که همین آشنایی ها باعث شد تا در سال بعد(1376) و در زمان تولید فیلم مرسدس توسط آقای کیمیایی ، از من جهت دستیاری و تصویر برداری پشت صحنه دعوت به عمل بیاید.......

کی و در چه سالی به زادگاه خودت یعنی آبادان بازگشتی؟ در سال 77 به آبادان بازگشتم و با انجمن سینمای جوان آبادان آشنا شدم ، توی همین انجمن به کار تدوین فیلم مشغول بودم و اتفاقاً انجمن برای من هم محل کار بود و هم منزل چون شبها در همین محل        می خوابیدم.

اولین فیلمی که بطور رسمی و جدی کارگردانی نمودی کدام فیلم بود و سایر فیلمهایی هم که ساخته اید نام ببرید.اولین فیلم کوتاه رسمی من محافظ نام داشت که در سال 77 در آبادان ساختم و در 78 فیلم بزنگاه را تولید کردم ، بعد از آن یعنی در سال 79 فیلم جنوب را ساختم و در سال 80 فیلم عفونت را جلوی دوربین بردم ، سال 81 سال نسبتاً پر کاری برای من بود چرا که در آن سال دو فیلم کوتاه به نامهای اعتراف و کدئین را کارگردانی کردم و سپس در 1383 فیلم کولاک و سال بعد نیز فیلم کوتاه کلکسیون را ساختم .

بیشتر این فیلمها در جشنواره های داخلی و خارجی رتبه هایی کسب کردند ، در مورد این عناوین هم صحبتی داشته باشید. فیلم اول من یعنی محافظ در جشنوارهء استانی خوزستان در مسجد سلیمان چهار جائزهء اول را به دست آورد ، در دومین جشنوارهء استانی جایزهء بهترین تدوین و بازیگری را فیلم بزنگاه بدست آورد ، که همین فیلم در شانزدهمین جشنوارهء فیلم و سینمای جوان به عنوان تنها اثر راه یافته از خوزستان معرفی گردید ، در دومین جشنوارهء فیلم اجتماعی آبادان جایزهء بهترین فیلم و در جشنوارهء استانی جایزهء مقام دوم بازیگری به فیلم جنوب تعلق گرفت ، در جشنوارهء آبادان در سال 80 فیلم عفونت توانست عنوان دوم و در جشنوارهء خوزستان عنوان بهترین فیلم به معنای مطلق را بدست بیاورد ، اعتراف در جشنوارهء استانی مقام دوم و کدئین در نوزدهمین جشنوارهء سراسری سینمای جوان ایران جایزهء اول در بخش داستانی «ب» را بدست آورد که البته این فیلم در جشنواره فیلم اجتماعی آبادان نیز در همان سال مقام دوم را کسب نمود ، فیلم کولاک در سال 83 کاندیدای نهمین جشنوارهء خانه سینمای ایران شد و همچنین برندهء بهترین کارگردانی و فیلمنامه در جشنوارهء خوزستان ولی به صلاحدید مسئولین برگزار کنندهء جشنواره این فیلم از بخش مسابقه خارج گردید ، فیلم شهر خوبان هم در چهارمین جشنوارهء فیلم های ورزشی برندهء مقام نخست گردید و در جشنوارهء فیلم های ورزشی میلان در کشور ایتالیا نیز همین فیلم به عنوان بهترین فیلم داستانی انتخاب گردید ، همچنین فیلم کدئین هم در جشنوارهء فیلم های کوتاه حرفه ایossolo  در ایتالیا جائزهء بهترین کارگردانی را از آن خود کرد و اخیراً نیز فیلم کلکسیون در جشنوارهء فیلمهای کوتاه بین المللی کشور سوئیس جائزهء بهترین فیلم را کسب نموده.

با سازمان صدا و سیما هم همکاری هایی داشتید ، در این مورد هم توضیح دهید. اولین همکاری من با صدا و سیما در صدا و سیمای مرکز کیش بود که حاصل آن یک برنامه به نام ضیافت کیش شد ، و بعد مجموعهء مستند معادن خوزستان را برای مرکز آبادان ساختم ، زمانی که تصمیم به ساخت مجموعهء جنوبی ها برای صدا و سیمای مرکز آبادان گرفتم ، با بی مهری مسئولین مواجه گردیدم و بر آن شدم تا با هزینهء شخصی چهار قسمت از این سریال را بسازم و پس از اینکه این چهار قسمت را به صدا و سیمای مرکز آبادان ارائه دادم ، آنها رای به غیر قابل پخش بودن این برنامه دادند ولی با ارائهء نظرات و به شرط رعایت و لحاظ نمودن ایدهء آنها سفارش ساخت 13 قسمت از این داستانها را به من دادند که در سال 84 این مجموعه تولید و در سال بعد پخش گردید که با توجه به استقبال عمومی از این مجموعه سفارش 13 قسمت دیگر را نیز تحت عنوان شهر آفتابی دریافت نمودم که در حاضر آخرین مراحل آماده سازی برای پخش را می گذراند.

کار بعدی شما چه خواهد بود؟ کار بعدی من باز هم یک فیلم کوتاه خواهد بود به تهیه کنندگی آقای احمد نجفی بازیگر و تهیه کنندهء مطرح ایران که قرار بود کار ضبط آن را از اول خرداد ماه آغاز کنیم ولی با توجه به شرایط جوی منطقه و اینکه قرار است تمامی عوامل این فیلم از تهران به آبادان بیایند ، این کار به اواخر پاییز امسال موکول شد.

وضعیت هنر فیلم و سینمای امروز آبادان را چگونه می بینی و ارزیابی شما از این وضعیت چیست؟ اول این را بگویم که امروز دیگر چیزی به نام هنر فیلم کوتاه سازی و اصلاً فیلمسازی در آبادان نداریم و صراحتاً عرض می کنم که از زمان خروج آقای دکتر نشان از عرصهء هنر آبادان ، ما دیگر چیزی برای گفتن نداشته ایم در زمان ایشان مرتباً جشنواره ها برگزار میشد و بازار رقابت بین فیلمسازان بسیار گرم بود ولی از آنجا که همهء تصمیم گیریها در عرصهء هنر کاملاً سلیقه ایست و هر مدیری با آمدن خود یک سری ایده ها و برنامه ها را با خود می آورد و زمانی که میرود همهء این ایده ها و برنامه ها را با خود     می برد و مدیر بعدی باز هم سلیقهء خود را اعمال می کند........... من که دیگر ناامید    شده ام و دیگر چشم امیدی به پیشرفت و رونق دوبارهء این هنر در آبادان ندارم مگر اینکه یک برنامه ریزی اساسی و پایه ای در این زمینه انجام گیرد....امروز دیگر اوج هنر فیلم کوتاه سازان آبادانی باز می گردد به چند فیلم صد ثانیه ای که با پشتیبانی حوزهء هنری ادارهء تبلیغات اسلامی آبادان تولید می شود که آنهم با توجه به اینکه تهیه کنندهء آن یک سازمان دولتی است پس نتیجتاً نگاه آن فیلم هم یک نگاه دولتی خواهد بود و نمی تواند آئینهء تمام نمای مشکلات و معضلات اجتماعی ما باشد.

چشم انداز آیندهء هنر در آبادان را چگونه ارزیابی می کنید؟ به آینده می توان خوشبین بود ، همانگونه که می توان به آن بد بین هم بود ، می توانیم برای دلخوشی خودمان هم که شده به آینده زیبا نگاه کنیم ولی ارزیابی من از آیندهء هنر فیلمسازی در آبادان ارزیابی مثبتی نخواهد بود ، اصولاً در این شهر فراموش شده که می توان فیلم کوتاه هم ساخت ، ما در این زمینه نمی توانیم کاری بکنیم تا زمانی که نگاهها به سوژه های اجتماعی یک نگاه غیر هنری و مسموم باشد و همه چیز را از بعد بدبینی بنگرند ، این هنر پیشرفت که نخواهد کرد ، به عقب نیز باز خواهد گشت ، در ضمن من هم بزودی مثل شما از آبادان خواهم رفت....

سال گذشته و حتی قبل از آن شاهد پخش فیلم های تو از یکی از شبکه های غیر قانونی ماهواره ای خارج از کشور(شبکه icc )بودیم که معمولاً فیلمهای سینمایی موسوم به فیلمفارسی را پخش می کند ، در این زمینه خیلی ها می پرسیدند که آقای ماندگار خودش این فیلمها را در اختیار این شبکه قرار داده است یا خیر ، اصولاً موضوع به چه شکل بود؟ این موضوع را در چند جای دیگر هم توضیح داده ام ، من هیچ ارتباط و تماسی با این شبکه و مسئولین آن نداشته ام و حتی کسی به نمایندگی از آنها با من تماس برقرار نکرده و بدون هیچ هماهنگی با من و یا کسب اجازه ، مبادرت به این کار کرده بودند و اگر دولت و سازمانهای دولتی از من حمایت می کردند و برایم در کشور امریکا وکیل می گرفتند ، مطمئناً علیه آنها اعلام جرم و آنها را محکوم می کردم.

یک آرزو بکن.آرزو؟ آرزو مال آینده است و من خودم دیگه وارد آینده شدم و دیگه از من و تو گذشته که بخوایم آرزویی داشته باشیم ، بیا آرزوهامون رو برای بچه هامون نیکی و نیکو (دختر پیمان و دختر من) بزاریم ، آرزو می کنم اون سختی هایی که ما کشیدیم ، رنج آوارگی و تحمل این همه نا بسامانی رو که من و تو دیدیم اونها هیچوقت نبینند و بتونن توی یه آبادان آباد بزرگ بشن و خوشبخت باشند.

من همین جا پیمان عزیز را بخدا سپردم  و بخاطر چیزهایی که او گفت و من ننوشتم و همینطور چیزهایی  که من نوشتم و او نگفت !!! از او و از همهء شما عذر می خوام

پیمان ماندگار در زمان ضبط فیلم کوتاه کلکسیون به همراه اکبر اودود پیمان ماندگار و علی شهابی نژاد ، هر دو از آبادان در جشنوارهء فیلم میلان ایتالیا abadan

قطعه ویدئوی کوتاه از فیلم شهر خوبان ساختهء پیمان ماندگار با بازی اکبر اودود

 


Find more videos like this on ABADAN

......................................................................................................

مصاحبه ای با علی اکبر اودود، مشهور به اکبر آبادانی

کسانی که با طنز تلوزیونی سروکار دارند کم و بیش اکبر اودود را می شناسند.بازیگری که با بازی در فیلم های کوتاهی مانند کلکسیون ،کولاک و... توانست به محبوبیت نسبتا زیادی بین مردم دست یابد
مصاحبه ی اختصاصی با علی اکبر اودود بازیگر فیلم های کوتاه و جشنواره ای
 
علی اکبر اودود متولد 18/4/1349شهر خرمشهر.
 
پدر او اهل آبدان از توابع استان بوشهر است.
دیپلمه ،دارای دو فرزند به نام های اشکان (اول دبیرستان) و الناز (دوم راهنمایی).
در حال حاضر شاغل (به عنوان حراست) در یکی از شرکت بخش عسلویه شهرستان کنگان...
 
از زمانی که طنز های جشنواره ایش منتشر شد، تقریبا شهرت فرا استانی پیدا کرد .
 
وقتی سراغش می رفتیم با خودم فکر می کردم که مثل بقیه بازیگران و هنرمندان باید مدیر برنامه ای داشته باشد که با اون هماهنگ کنیم .
 
باید این چنین باشد یا آن چنان باشد .
یا اینکه باید وقت قبلی می گرفتم .
این افکار مختلف رو در ذهن می پروروندم که خودم رو جایی دیدم که یکی از محبوب ترین بازیگران استان خوزستان و  خطه ی جنوب به دعوت از همشهریانم اونجا بود.
تنها در اتاقی منتظر آمدن ما....
 
وقتی باهاش رو به رو شدم چند لحظه ای از تعجب نتونستم چیزی بگم ؛ افکاری که داشتم زمین تا آسمون با اون چیزی که می دیدم فرق می کرد.
ساده و بی آلایش مثل مردم عادی ؛ همون طور که خیلی از بازیگران و هنرمندان زندگی می کنند .
 
شاید باورتون نشه ولی زندگی واقعیش هم مثل فیلم هاش بود و یه جورایی فیلم هایی که توش بازی کرده بود، واقعیت رو به تصویر می کشید.
خلاصه خیلی خیلی خاکی ...
 
باهاش که هم کلام شدم  از سختی ها گفت از ناملایمات روزگار، از اینکه به طور قرار دادی برای صدا و سیمای استان خوزستان کار می کنه ...
اون طور که خیلی ها فکر می کنند نبود ...
زندگی ساده ای داشت .
خیلی هم خوش صحبت ...
می گفت ؛توی منطقه نگهبان یکی از شرکت هاست
اکبر اودود هنرمند خوزستانی و بازیگر طنز فیلم های کوتاه جشنواره ای-کنگان نیوز 
از اولین تاتری که بازی کردی بگو؟
 
کلاس پنجم بودم. معلم هنر قصد داشت یکی از داستان های کتاب درسی را به صورت تاتر اجرا کند.
بین همه دانش آموزان ، به عنوان نقش اول که نقش یک اسیر بود انتخاب شدم.
قسمتی از تمرین این بود که مرا به عنوان اسیر گرفته بودند.
نمی دانم چرا معلم به صورت واقعی مرا شلاق می زد.
ابتدا با خودم گفتم حتما حواسش نیست ولی دیدم ادامه داد.
 
از درد فریاد بلندی کشیدم و با اعتراض شدید گفتم : چرا داری اینجور می زنی؟
 
معلم گفت:بخاطر این زدمت که  حس نقش اسیر بهت منتقل بشه و با تمام وجود اونو لمس کنی . الان
می فهمم که  درد اون  شلاق ،باعث پیشرفت من شد..
شخصی که بیشترین کمک رو جهت پیشرفت شما در عرصه ی بازیگری فیلم انجام داد کی بود؟
آقای پیمان ماندگار،نویسنده و کارگردان توانا که از سال 72 با او آشنا شدم.
اولین فیلم کوتاهی که بازی کردی در چه سالی بود و چه نام داشت؟
سال77 فیلم مهاجر
خلاصه ای از فیلم کوتاه و سریال هایی که بازی کردی را نام ببر؟
سال 77 فیلم مهاجر- سال 78 فیلم بزنگاه- سال79 فیلم جنوب-سال 80 فیلم عفونت- سال 81 فیلم کدئین- سال 82 کولاک- سال 84 کلکسیون- سال 87 مینیخ(یکی از روستاهای خرمشهر) و...
محبوب ترین فیلمی که بازی کردی کدام بوده و چه مقامی کسب نموده؟
کلکسیون؛ مقام اول جشنواره فیلمهای کوتاه اجتماعی  و دریافت لوح تقدیر از جشنواره ی سوییس- فیلم کولاک؛ برنده بشقاب نقره ای از جشنواره ی ایتالیا.
خانواده ی شما  به سینما علاقه داشتند؟
از قبل  انقلاب،خانوادم به سینما علاقه داشته اند.از زمانی که فیلم های مصری در سینما های خوزستان اکران می شد.
در زمان جنگ تحمیلی وضعیت شما چطور بود؟
از خرمشهر به شادگان وسپس به برازجان واصفهان و مشهد نقل مکان کردیم.
وقتی وارد استان بوشهر شدید درآمد شما از چه راهی بود؟
من کمک خرج خانواده بودم. نوجوانی 16ساله بودم که روبه روی زندان برج، دست فروشی می کردم.
دلیل اینکه نقش های مقابلت نمی توانستند بخوبی از عهده ی نقش خود(مثل یک بازیگر کامل) بر بیاییند چی بود؟
بیشتر فیلمهای پیمان ماندگار  مستند گونه است که ته مایه های داستانی دارند و برای کسانی که قبلا سابقه ی حداقل بازیگری تاتر نداشته اند کمی سخته ولی با این وجود بازیگری شون بد نبود.البته ناگفته نماند که من هیچ نوع کلاس درسی بازیگری نرفته ام واین لطف خدا در وجود بنده بوده  و هرچه دارم از بخشش خداست.
 
با کدام بازیگر برا ایفای نقش راحت تر بودید؟
با خانم لیلا زارع زاده که پدر و مادرش استان بوشهری هستند.سابقه ی بازیگری خانم زارع زاده باعث شد من با او راحت تر باشم.او هنرمند تواناییست.
آیا آن آزادی دیالوگی  که در فیلم کوتاه هست در رسانه هایی مثل تلوزیون نیز هست؟
خیر، مجوز  رسانه ای به فیلم کوتاه نمی دهند.
اگر ازسیمای استان بوشهربه شما پیشنهاد بازیگری شود ،می پذیرید؟؟
بله حتما
از اینکه به محبوبیتی اینچنینی رسیده اید چه احساسی دارید؟
خدا را شکر می کنم که تونستیم لحظاتی هرچند کوتاه، لبخند را بر لبان مردم بکارم.مردمی که بهشون افتخار می کنم.شاید راز محبوبیت فیلم هایی که بازی کردم این باشد که درون مایه ی فیلمهایمان را از زندگی واقعی مردم می گیریم و بدون تغیر به مردم ارائه می دهیم.

منبع مصاحبه با اکبر اودود:وبسایت پی سی پارسی


 
ادامه مطلب | نظرات (84) | ارسال شده توسط : shahrokh | در تاریخ 10 خرداد 1386

84نظر

lofboys در خردادماه 10, 1386 5:08 بعدازظهر

salam ka
damet garm mo ke ba filma mandegar khili hal mikonam
khande dare
mese ofoonat
mer30 ke khabaremon kardi bazam az in kara bokon bye

مريم در خردادماه 10, 1386 11:34 بعدازظهر

بي شك پيمان ماندگار يكي از چهره هاي ماندگار سينما خواهد بود.او خودش وگذشته اش را مي شناسد وبا انها صادق است .اوادا در نمي اورد واين شايد يكي از دلايل موفقيت اوست .همچنين همذات پنداري مخاطب با اثار وي . باتشكر از اينكه به هنروهنرمند آباداني ارج مي گذاريد اگرچه او فرامرز تقدير شده ومي شودوبدون اين گفتگو ها نيز ماندگار است.

با شهيدان ابادان ( علي) در خردادماه 10, 1386 11:41 بعدازظهر

سلام
از اينكه خبر موفقيت يكي از بچه هاي آبادان را بهم دادي متشكرم و خيلي خوشحال شدم از اينكه سعي و تلاش ايشان تاكنون مثمر ثمر بوده و بايد اين نكته را به ايشان متذكر بشوم كه در راهي كه گام گذاشته و تاكنون هم لمس كرده مشكلات زيادي مانند تمام كارها وجود دارد و بجز عشق و علاقه چيزي موتور حركت آدمي نيست كه انشاالله ايشان اين عشق را دارد و نكته ديگر به عنوان يك همشهري عرض ميكنم و آن اين است كه سعي كن خودت باشي و انديشه ات كه اگر خواستي تقليد روشنفكر مابي در بياري بدان ديگر خودت نيستي بجاي اينكه برايت فكر كنند خودت با مطالعه بتواني حقايق را ببيني و از راهنمائي عزيزان دلسوز غافل مشو كه تنها كسي كه محتاج مشورت نيست خداست .
با پوزش قصد نصيحت ندارم كلامي بود از سر همشهري بودن
التماس دعا يا علي

عاطفه در خردادماه 11, 1386 0:10 صبح

خوندم و لذت بردم و افتخار كردم به همشهري هاي زحمتكش و فعال. مي دوني آدمهايي كه گرفتار اتفاقات سخت زندگي مي شن. صيقل يافته ميشن و استعدادهاشون بروز پيدا مي كنه.براي ما كه جنگ رو از نزديك ديديم و تا امروز داريم خسارات تجاوز به زندگي و شهر و بچه گي مون رو پس مي ديم جزو آن دسته رنج كشيده خوش شانسي هستيم كه بايد قدرشو با ثبت هنر و عمل خودمون، پس بديم. لينكت طبق دستور اضافه شد اخوي.

همشهري آرش در خردادماه 11, 1386 9:13 بعدازظهر

با تشكر از شما و آرزوي موفقيت براي آقاي ماندگار. پيمان شايد براي همشهريانش كم آشنا باشد. آيا تهيه يك آلبوم دي وي دي از كارهاي ايشان و كسب مجوز پخش و فروش و ارائه به مردم راه خوبي نيست . من نمي دانم چگونه مي توانم فيلمهاي ايشان را ببينم

Anonymous در خردادماه 11, 1386 11:39 بعدازظهر

سللام کوکا...پس نتیجه می گیریم که چهارشنبه از صبح زود آبادان بودی و به ما هم سر نزدی....از این بی مرامیها از تو بعید بود...نکنه اهوازیها .....؟؟؟

چه فرقی می کنه؟ در خردادماه 11, 1386 11:44 بعدازظهر

سلام آقای مهتابی.چه دلیلی داره که شما فورا" به سراغ همکاران خودتون برید و با اونها مصاحبه کنید؟ما اینقدر توی این شهر مشکل داریم که دیگه پیمان و پژمان واسمون یکی شده،شما نشستی خاطرات زمان جنگ و جنگزدگی تعریف می کنی؟

peyman mandegar در خردادماه 12, 1386 1:16 صبح

ممنون از همه کسانی که نظرشونو اعلام کردن .اگه کسی فیلمهامو ندیده با کمال افتخار تقدیم خواهم کرد.به امید اتحاد همه آبادانیها برای آبادی آبادان.شاهرخ عزیز سپاسگزارم از اینهمه محبتت..

م.ا در خردادماه 12, 1386 9:50 صبح

سلام

بابا دمت گرم با معرفي اين چهره ماندگار درسته كه اين شهر فراموش شده ولي شكي نيست كه آبادانيها هميشه و در هر زمان در همه موارد هنر ، ورزش ، و.... نه تنها در ايران بلكه در دنيا حرف اول را ميزنن هوش و ذكاوت و استعداد آنها در سخترين شرايط شكوفا ميشه فكر كنيد با اين همه محروميت و مشكلات باز هم در جشنواره ها مقام اول را كسب ميكند كه حتي تهران با تمام امكانات نميتونه مقام بيار ه پس اين شهر با وجود همچين استعدادهايي هميشه سرفراز بوده و خواهد بود.
با تشكر
دختر اباداني
م.ا.

کامران در خردادماه 12, 1386 7:36 بعدازظهر

درود بر شما آقای مهتابی ، من کامران هستم از اطریش ،که مدتی پیش با شما تلفنی صحبت کردم .من فیلم محافظ رو از طریق آی سی سی دیدم و کولاک رو هم خواهرم برام فرستاد ولی بقیهء این فیلمها رو ندیدم.اگر امکان داره من شماره شما رو به خواهرم میدم تا با شما تماس بگیره و فیلمها رو در اختیارش بذارید ،باورم نمیشه که آبادان زیبای آنروزهادیگه امروز.....

کامران در خردادماه 12, 1386 7:37 بعدازظهر

درود بر شما آقای مهتابی ، من کامران هستم از اطریش ،که مدتی پیش با شما تلفنی صحبت کردم .من فیلم محافظ رو از طریق آی سی سی دیدم و کولاک رو هم خواهرم برام فرستاد ولی بقیهء این فیلمها رو ندیدم.اگر امکان داره من شماره شما رو به خواهرم میدم تا با شما تماس بگیره و فیلمها رو در اختیارش بذارید ،باورم نمیشه که آبادان زیبای آنروزهادیگه امروز.....

حامی در خردادماه 15, 1386 3:54 بعدازظهر

با درود
من فیلم کلکسیون آقای ماندگار را دیدم الان هم در حال جستجو به دنبال دیگر فیلمهای ایشون بودم که به اینجا رسیدم و از مصاحبت با ایشان لذت بردم
و منتظر دیگر آثار انتقادی ایشون هستم البته در عجبم چطور من که در اصفهانم فیلم ایشون را دیدم ولی بچه های آبادان ندیدند.

Anonymous در خردادماه 31, 1386 2:31 صبح

من پيمان را از نزديك مي شناسم وفيلم هايش را ديده ام.كارهايش بسيار ايراد وجاي نقد داردولي با تمام اينها دارد زحمت ميكشد. به اميد اينكه پيمان ماندگار فيلم بعديش را خوب بسازد.

Anonymous در مردادماه 26, 1386 10:34 بعدازظهر

سلام . وبلاگ بسیار جالبی دارید میخام با شما تبادل لینک کنم اگه دوست داشتید ما رو با اسم .:: sms * rap * pic * jok ::. لینک کنید و به ما در قسمت نظرات اطلاع دهید . با تشکر .

Masoud در شهریورماه 2, 1386 3:18 صبح

سلام به آبادان و آبادانی همچنین پیمان خان و دوسته عزیزش . آقا پیمان دمت گرم کارت ای ولا داره من که کلی عشق میکنم وقتی اکبر آبادانی حرف میزنه وقتی میگه ما کی از این همه بدبختی راحت میشم (کلکسیون) آقا پیمان تو ای مصاحبه یکی از حرفاتون حالمو گرف اگه شما هم بخای از آبادان بری این شهر واقا از یاد رفته میشه آخه شمایی که آبادانو به همه نشون میدی ای کاش بودند.. یا حق

marjan در شهریورماه 4, 1386 1:30 صبح

salam va khaste nabashid

az alman mozahemeton misham

kheili dost daram filmhahi ke dar abadan sakhte shode ra bedast biaram age zahmati nist chand namone az in filmharo beman moarafi konid

baraye shoa arezuye movafagit daram

marjan در شهریورماه 4, 1386 1:30 صبح

salam va khaste nabashid

az alman mozahemeton misham

kheili dost daram filmhahi ke dar abadan sakhte shode ra bedast biaram age zahmati nist chand namone az in filmharo beman moarafi konid

baraye shoa arezuye movafagit daram

Anonymous در شهریورماه 4, 1386 1:31 صبح

salam va khaste nabashid

az alman mozahemeton misham

kheili dost daram filmhahi ke dar abadan sakhte shode ra bedast biaram age zahmati nist chand namone az in filmharo beman moarafi konid

baraye shoa arezuye movafagit daram

اميد از اصفهان در شهریورماه 5, 1386 7:45 صبح

فيلم كلكسيون ايشان را ديدم و چقدر زيباست يك فرد در مقابل تمام كمبود امكانات عقب نشيني نمي كند و اثر خود را به وجود مي آورد با آرزوي روزهايي خوش براي همه همشهريان آباداني

Anonymous در شهریورماه 10, 1386 5:36 بعدازظهر

فکر کنم داره اعدام میشه این کارگردان

دامون در شهریورماه 14, 1386 9:19 بعدازظهر

با سلام خدمت اقای ماندگار عزیز و سایر دست اندر کاران این سایت. در رابطه با تهیه و خرید محصولات سینمایی اقای ماندگار نیازمند راهنمایی شما میباشم.قبلا از همکاریتان صمیمانه تشکر مینمایم.

ابوالفضل هز برازجان در اردیبهشتماه 1, 1387 10:44 بعدازظهر

آقای ماندگار فیلمهای محشری رو ساختن .فقط مشکل من اینه که فقط شش فیلم رو دیدم.بقیه فیلمای الیشونو چطوری پیدا کنم؟

حسین البوصبیح در تیرماه 5, 1387 3:30 بعدازظهر

سلام
من که عاشق فیلمهای آقای ماندگار و بازیگرش دوست خوبمان علی اکبر اودود هستم.

حسن ایدریساوی در شهریورماه 17, 1387 8:23 صبح

درود به شما دوستِ ، دوست داشتنی من
سپاس از مهر همیشگی شما ممنون
امیدوارم که همیشه خوب باشید.
وبلاگت را دیدم و خواهم رفت و با رفتنم چیزی را بردم ،
چیزی بنام لذت
امیدوار باشید
من منتظر آپ بعدی شما هستم
بروزم و منتظر شما
تامل برانگیزند....
شما هم سر بزنید
شاد باشید و پیروز

منم بچه ممکو هستم[گل]

ESSA.EBADI در مهرماه 21, 1387 3:04 صبح

سلام..آقا پیمان من کسیم که 5 تا از بهترین کسانم رو تو جاده آبادان.ماهشهر از دست دادم..خواهش میکنم مشکلات این جاده هم علنا نشان بدین مثل بقیه کاراتون..سپاس.بای

ESSA.EBADI در مهرماه 21, 1387 3:06 صبح

سلام..آقا پیمان من کسیم که 5 تا از بهترین کسانم رو تو جاده آبادان.ماهشهر از دست دادم..خواهش میکنم مشکلات این جاده هم علنا نشان بدین مثل بقیه کاراتون..سپاس.بای

عبادانی در آبانماه 27, 1387 1:47 صبح

سلام به همه عبادانیهای خونگرم

همه ما باید یک پیمان ماندگار باشیم فقط برای عبادان
...............................................................
بهرام مهتابی(مدیریت وبسایت)
با سلام.همشهری گرامی من فکر می کنم که نام خانوادگی شما عبادانی باشه که اصلا عجیب نیست و نشان از کهن دیری شما در شهر زیبای آبادان دارد ولی در پایان نوشته اتان نوشته اید: برای عبادان؟؟؟!!! من دیگر شهری به نام عبادان را نمی شناسم و احساس می کنم منظور نظر شما هم آبادان عزیز بوده که به اشتباه تایپ کرده اید.پیروز باشید

Anonymous در خردادماه 11, 1388 10:06 صبح

اقای ماندگار بار بفرمایید سوپر استار سینمای ایران علی عودود میباشد

کاوسی در تیرماه 16, 1388 8:05 بعدازظهر

سلام، خسته نباشید ، تکه ای کوتاه از فیلم کوتاهتون کلکسیون رو دیدم اومدم بگردم ببینم چی از آقای ماندگار و فیلمهاش پیدا میکنم ، یاد دایی یکی از دوستام افتادم که خونه شون بغل خونه یکی دیگه از بچه ها بود، وقتی میرفتیم خونه شون صدای دایی رفیقمون که از خونه بغلی میگفت: مسعووووود ، یه لیوان آب بیااااااااار، رو میشنیدیم ،صداش عین شخصیت کلکسیون بود، البته دایی رفیقمون فقط یه ولوم برای صداش داشت، تو شادی و عصبانیت و آرومی و هیجان با همون یدونه ولوم حرف میزد، در هر حال خرسند و خوشنودم که کسایی هستن که پا جای پای امیر نادری و امثالهم بذارن آرزوی موفقیت دارم برای شما و آقای ماندگار، ممنون میشم اگر حوصله کنید و فیلمهارو برام میل کنید، چون بهتر میدونید تو این اوضاع و احوال سخته پیدا کردن این چیزها، البته در هر صورتی که صلاح بدونید فیلمهارو میخوام، اینجوری گفتم در لفافه که توهینی هم نشده باشه، ممنونم، شاد و پیروز باشید.

محمود در تیرماه 24, 1388 3:21 بعدازظهر

من محمود متولد و بزرگ شده آبادان هستم . به طور اتفاقی یکی از دوستانم سه تا از فیلمهای کوتاه شما را شب عید 88 به من عیدی دادکه ازاین طریق با شما آشنا شدم ومن هم این فیلم ها را به بقیه دوستان ارسال نمودم . که باعث خوشحالی آنها شد وتمام تعطیلات را با این فیلم ها سپری کردند.به هرحال بسیار خوش گذشت و خاطرات گذشته زنده شد.
لطفا من را راهنمایی فرمائید چگونه میتوانم به تمامی فیلم های شما دسترسی داشته باشم.
سلام من را به علی عودود هنرمند برسانید.
با تشکر محمود 48 ساله

Mahtab در مردادماه 3, 1388 3:26 صبح

آقاي ماندگار محشر بود كارتون وكلي هم افسوس

داود در مردادماه 29, 1388 3:38 بعدازظهر

می خواستم فیلم کلکسیون رو دانلود کنم راهنماییم کنید لطفا

بهرام مهتابی،مدیریت وبسایت شهر خدا:
دوست گرامی،متاسفانه این فیلم برای دانلود بر روی نت قرار نگرفته.متاسفم

mehdi mohammadian در شهریورماه 28, 1388 7:42 صبح

salam ....payman omidvaram man ra yadat byad mahshar dabstan bohshehry ya rahnamai man montreal canada hastam har kari keh az dastam bar miayad dar inja darigh nakon yak e mail bezan ta beh shomazang bezanam ham bazi gadimi dar tim basktbal mahajerin beh farhad bego hatman beh man e mail behzane ya saiid naeamati hamklasiihai gadimi i

javad در مهرماه 1, 1388 11:49 بعدازظهر

دمت گرم+

javad در مهرماه 1, 1388 11:49 بعدازظهر

دمت گرم+

داود در دیماه 7, 1388 10:43 صبح

استاد عزیز من علاقه ی زیادی به فیلم کلکسیون دارم اما هرکجا که گشتم چیزی ندیدم که بتونم دانلودش کنم لطفا کمکم کنید تا بتوانم تهیه کنم

داود در بهمنماه 16, 1388 3:32 صبح

استاد این بار چندم هست که درخاست فیلم کلکسیون رو دارم لطفا راهنمایی کنید

رضا در فروردینماه 21, 1389 7:49 صبح

دم هرچی آبادانی گرم.بدرود

علی در خردادماه 18, 1389 9:07 بعدازظهر

با سلام به دوستان خونگرم آبادانی دوستدارم از آقا پیمان سؤال بکنید برخورد مقامات قضائی ماهشهر با شما در چه خصوص بوده است . دمت گرم بروبچه های باصفا

مسعود در خردادماه 24, 1389 3:31 بعدازظهر

سلام
من فیلم کلکسیون را دیدم عالی بود.لطفا بفرمایید چگونه می توانم فیلمهای دیگر را تهیه نمایم.

علیرضاشبانکاره در تیرماه 3, 1389 3:09 صبح

سلام اقای ماندگار
واقعن خسته نباشین.من چندتا از فیلماتون رو دیدم خیلی جالب بود.
لطفا راهنمایی بفرمایید من چطور میتونم تمام فیلم های شمارو تهیه کنم وببینم؟خیلی دوست دارم تمام فیلمهاتونو داشته باشم.
با سپاس..
دنیا و ابادان

میلاد در تیرماه 6, 1389 6:08 بعدازظهر

سلام اقای ماندگار.چه طوری می تونم بقیه فیلم ها رو تهیه کنم ؟ چند تا از فیلم ها تون رو دیدم خیلی جالب و قشنگ بودن.

رضا از باغملك در شهریورماه 10, 1389 8:00 صبح

سلام گرم خدمت مديرمحترم وب سايت آقاي مهتابي و همچنين آقاي پيمان ماندگار، و دوست بازيگرشان علي اكبراودود! ميخواستم بگم كه خيلي دوستون دارم!والا من هيچ كدوم ازفيلمهاي آقاي ماندگار،رو نديدم ولي ازاونجايي كه ديدم توي نظرهات بچه ها همه بافيلماتون حال كردن بدجوري مشتاق شدم چندتاشون رو ببينم خداييش منت بزارين و،چندتاازفيلماي قشنگتون رو،واسم بفرستيد!راستي يه نفرهست به اين اسم anonimus كه به شماخيلي حسوديش ميشه اينواز متلكهايي كه تويه نظرات بهتون انداخته فهميدم آرزو ميكنم به زمين گرم بشينه!دوستون دارم مواظب خودتون باشيد باي
............................................................................................................
درود.دوست گرامی لطفا ادرستون رو برای من ارسال کنید تا به پیمان بدم و ایشون فیلم ها رو براتون ارسال کنه.یا حق

مجتبی اسکافیلد در شهریورماه 22, 1389 1:06 صبح

سلام سلام سلام
دم همه برو بچه های آبادان گرم...این مجموعه شهر خوبان خیلی معرکست... وقتی فهمیدم آقای ظهرابی فوت شده خیلی ناراحت شدم واقعا خدا رحمتش کنه هر وقت می بینمش یاد بابابزرگ خودم می افتم...شهرآفتابی هم بد نیست ولی شهر خوبان یه چیز دیگه بود...آقا ماندگار مرسی

hossein در شهریورماه 27, 1389 11:25 بعدازظهر

سلام خواستم بدونم چطور میشه با آقای ماندگار ملاقات کرد؟آدرس محل کارشونو میخواستم ممنون میشم

وهاب از مسجدسلیمان در شهریورماه 28, 1389 2:40 بعدازظهر

سلامی گرم به اندازه گرمای خوزستان.1خواهش داشتم تو رو خدا اگه میشه به آقای ماندگار بگین من تمام کاهاشون رو دوست دارم اما همشون رو ندارم دوست دارم تمام کارهاشون رو داشته باشم/توی اینترنت هم که گیر نمیاد تو رو خدا بهش بگین واسم همشون رو ایمیل کنه ممنون میشوم کا

وهاب از مسجدسلیمان در شهریورماه 28, 1389 7:11 بعدازظهر

سلام گرم خدمت مديرمحترم وب سايت آقاي مهتابي و همچنين آقاي پيمان ماندگار، و دوست بازيگرشان علي اكبراودود! ميخواستم بگم كه خيلي دوستون دارم!والا من هيچ كدوم ازفيلمهاي آقاي ماندگار،رو نديدم ولي ازاونجايي كه ديدم توي نظرهات بچه ها همه بافيلماتون حال كردن بدجوري مشتاق شدم چندتاشون رو ببينم خداييش منت بزارين و،چندتاازفيلماي قشنگتون رو،واسم بفرستيد!

دانیال در مهرماه 1, 1389 1:27 بعدازظهر

من از نگاه دقیق آقای ماندگار به جزییات و بازی بسیار هنرمندانه آقای اودود لذت می برم
بی شک هیچ کس به جز این دو نفر و همکارانشون نمیتونن چنین اثر ماندگاری رو بسازن
من تقریبا هر روز فیلم ها رو برای بار چندم از اول می بینم
آقای حسن زاده هم بسیار زسبا و دوست داشتنی و باور پذیر نقش پدر اکبر رو بازی میکنه
من برای دیدن هر فیلم جدید شما لحظه شماری می کنم
به امید رسیدن شما به جایگاه حقیقی و واقعیتون که به درستی لایق اون هستید
با توجه به استعداد و توانایی های بی نظیرتون
دانیال از شاهین شهر

رضاازباغملك در آبانماه 5, 1389 5:09 بعدازظهر

سلام سلام سلام آقاي مهتابي خسته نباشيدميگم بهتون ببخشيدكه ديگه نيومدم بهتون سربزنم بخدادرگيركارهاي دانشگاه وتأتربودم آخه منم تأتركارميكنم توي جشنواره خياباني كه باغملك برگزارميشه مقام سوم بازيگري روهم اووردم خواستم بگم همه رومديون شمام آخه شماباعث شديدمنم بيام تواين حرفه چندوقت ديگه هم جشنواره دارم رامهرمز(خواستم بگم ديگه واقعااحتياج پيداكردم به اين فيلمهاآقاي مهتابي توروخدا خداييش يكاري كنيدمن اين فيلمهاروگيربيارم)ممنون ميشم ازلطفتون به آقاي ماندگارهم سلام گرمي برسونيددوستون دارم ميبوسمتون موفق باشيد!توروخدابيجواب نزارينم بگيدواسم ميفرستيدفيلمارويانه(باغملك-خ طالقاني-منزل حيدرغلامي)

بردیا در آبانماه 6, 1389 2:52 صبح

آقای ماندگار درود
من واقعا به کارهای شما علاقه دارم.تو این چند سال از کارهای شما خیلی لذت بردم.نه تنها من بلکه تمام دوستان و خانواده.مخصوصا سریال شهر خوبان با بازی زنده یاد "محمود ظهرابی "در نقش پدر خانواده.واقعا روان ایشان شاد .خیلی زیبا و جدی بازی می کردن.خیلی زیبا دیالوگ ها را بیان می کردند. واقعا حیف بود.بقیه کارها هم بی نهایت زیبا بودند.شهر آفتاب و تمامی فیلمهای کوتاهی که ساختید.به قول علی اودود "خسه نباشی...دمت گرم!!من و دوستانم تا الان هنوز که هنوزه دیالوگ های زنده یاد ظهرابی و علی اودود تکیه کلاممونه و کلی می خندیم.نقش مادر خانواده هم بسیار زیبا و دلنشین بود هرچند ایشان بازیگر حرفه ای نیستند ولی همین ساده بازی کردن ایشان و چهره معصوم و دیالوگ های ساده نقش ایشان را بسیار زیبا و دلنشین می کرد.آقای علی اودود هم که واقعا زیبا بازی می کنند.بقیه بچه ها هم عالی هستند.خلاصه میخوام بهت بگم خیلی دوستت دارم پیمان جان.من میدونم که شما با امکانات بسیار کم و محدودیت های فراوانی این کارها را ساختی اما به بهترین شکل ساختی .واقعا ماندگار ساختی.خیلی از تکیه کلام های آبادانی رو که از یاد رفته بودند دوباره توی کارهاتون زنده کردی.حرص خوردن های پدر خانواده که توی اکثر خانواده های آبادانی هست واقعا بی نظیر بود.عواملی مثل بیکاری"کمبود امکانات"کثیفی شهر"قطع برق"نبود آب سالم"نبود لوله کشی گاز و حمل سیلندر گاز"اعتیاد"مشکلات خانوادگی ناشی از بی امکاناتی و بیکاری و بی پولی"سختی های زندگی کردن در آبادان"وجود پالایشگاه بزرگ و ثروتمند و عدم استفاده از ثروت آن برای آبادان و خیلی چیزهای دیگر را به تصویر کشیدی و به خیلی ها فهماندی.دستت درد نکنه.ادامه بده .خنداندن آبادانی ها کار آسانی نیست ولی شما موفق شدی این کار را انجام بدی.آبادانیها مثل...نیستند که با یک لطیفه بی مزه از خنده روده بر بشن .بنده خداها هزاران مشکل کوچک و بزرگ دارند که دیگه خندیدن رو گاهی اوقات فراموش می کنن. اما تو ما رو خندوندی و خیلی چیزها رو به خیلی ها فهموندی.هرچند که پشت این خنده ها پر از گریه است.....به قول آقای صدا "ابی بزرگوار"زنده باشی هزااااااااااااااااااااااااااااااار سال

فريد در آبانماه 6, 1389 9:48 صبح

سلام
من اين فيلم(كلكسيون )رو قبلا ديدم .عالي بود .ميخواستم ببينم الان ميشه از كجا اونو بخرم يا پيدا كنم /كسي ميتونه بهم كمك كنه؟

بهنام شكاري در آبانماه 8, 1389 1:25 صبح

سلام خدمت اقاي ماندگار من خيلي از فيلمهاي شما را ديده ام و خيلي خوشم اومده تا اونجا كه اونقدر دنبال هنر مند محبوب فيلم اقاي علي اكبر اودود گشتم تا موفق شدم باهاش ملاقات كنم. ولي ميخوام فيلمهاي جديد شما را ببينم هر چه ميگردم پيدا نميكنم. لطف كنيد برايم ارسال كنيد به هر قيمتي كه باشه مشكلي نيست پرداخت ميكنم. از همه ي شما ممنونم

بهنام شكاري در آبانماه 8, 1389 1:26 صبح

سلام خدمت اقاي ماندگار من خيلي از فيلمهاي شما را ديده ام و خيلي خوشم اومده تا اونجا كه اونقدر دنبال هنر مند محبوب فيلم اقاي علي اكبر اودود گشتم تا موفق شدم باهاش ملاقات كنم. ولي ميخوام فيلمهاي جديد شما را ببينم هر چه ميگردم پيدا نميكنم. لطف كنيد برايم ارسال كنيد به هر قيمتي كه باشه مشكلي نيست پرداخت ميكنم. از همه ي شما ممنونم
شماره موبايل من 09166527413 لطف كنيد براي فرستادن اين فيلمها با من تماس بگيريد. و شماره حساب بدهيد.

peyman_mandegar در آبانماه 22, 1389 4:12 صبح

درود گرم بر همه دوستان نازنین.راستیتش مدتهاست که از تکثیر فیلمهام جلوگیری میکنم چون برام باعث دردسر شده .هر وقت میخوام بسراغ یه نهاد دولتی برم سریع موضوعات فیلمهای کوتاهو پیش کشیده و بر سر کارم سنگ اندازی میکنند.میگن آبادانیها رو بد نشون میدم.حتی شنیدم این اواخر اعتراضاشون به سمت فرمانداری آبادان هم کشیده شده.اینه که دیگه فیلمهامو فعلا بیرون نمیدم اما تا آخر امسال صبر میکنم اگه دیدم همچنان در کارم دچار مشکل هستم اونوقت یه فکر دیگه میکنم.نگران نباشید بالاخره این فیلمها هم دیده میشن.الان یه کار کوتاهی انجام دادم به اسم سانسور . کار خوبی شده.باز هم تو خونه اکبر ولی اینبار فرمش کاملا فرق میکنه.یکی دیگه هم پارسال کار کردم به اسم مکروه که هیچ کس تا الان ندیدتش.روی ماه همه تونو میبوسم و دست بهرام رو هم میفشارم که آخر معرفته.سریال شهر نیکان هم با بازی اکبر از 26 آبان امسال از شبکه خوزستان پخش میشه ببینید.آدرس ایمیل من mandegar51@gmail.com

mohammad در آذرماه 6, 1389 1:43 صبح

salam khaste nabashid aghaye mahtabi age mishe dar morede on muzik matne behem khabar bedid be hamram ya emailam tamas begirid mamnoon

هومن در آذرماه 18, 1389 2:32 صبح

با سلام خدمت دوستان...من میخواستم خدمت شما عرض کنم که بنده حدود 17 قسمت از فیلمهای آقای پیمان ماندگار رو دارم...البته شاید ناجور باشه من بخوام تو این سایت تبلیغ کنم ولی میخوام بگم اگه کسی دوست داره این فیلمها رو ببینه و تهیه کنه به این شماره تلفن زنگ بزنه و سفارش بده تا براش ارسال کنم...(1597) هومن هستم از فارس

پیمان ماندگار در آذرماه 21, 1389 9:55 صبح

با درود.از هومن عزیز که ارادت دارم خدمت ایشون تقاضامندم از عرضه فیلمها جدا خودداری کند جون باعث ممنوع الکاریم خواهد شد.از کلیه کسانی که متقاضی فیلمها هستم خواهش میکنم قدری تحمل کنند تا برنامه ای که در این زمینه دارم دنبال کنم.اگر میخواهید همچنان به کارم ادامه بدم لطفا همکاری کنید.من بفکرتان هستم.پاینده باشید

ميلاد در دیماه 1, 1389 10:13 بعدازظهر

سلام کوکا دمت گرم که اين سايت رو بنا کردي،يه خواهشي از آقاي ماندگار داشتم ميخواستم بدونم تمام فيلم هايي که آقاي اکبر اودود بازي کردي قيمتشون چقدر هست؟؟؟مرسي ممنون،ميلاد هستم از بچه هاي شهرک عرباي مشهد،دم همتون گرم

sara در دیماه 22, 1389 0:43 صبح

salam aghaye mandegar man sara az mahshahr alaghemand be bazigari age emkan dare be man mail bezanid wa tel ya adres bedid ke bishtar sohbat konim merc

sara در دیماه 22, 1389 0:43 صبح

salam aghaye mandegar man sara az mahshahr alaghemand be bazigari age emkan dare be man mail bezanid wa tel ya adres bedid ke bishtar sohbat konim merc

حسن سوري در دیماه 28, 1389 3:28 بعدازظهر

سلام و خسته نباشيد
آقاي ماندگار كارتونو واقعن دوست دارم آقاي علي اودود واقعن محشر هستين تو بازيگري.من از قم هستم و دوتا ازكاراتونو بيشتر نديدم...ولي واقعن لذت بردم از اينهمه دقت توي كارتون.فوق العاده بود محشرررررررررررر.تروخدا زودتر بگين بايد چكار كنيم براي تهيه فيلمهاتون.ازتون خواهش ميكنم

هومن در دیماه 28, 1389 11:33 بعدازظهر

سلام آقای ماندگار...من دوستت دارم وحشتناک...میدونی بعد از دیدن اولین فیلمتون چیکارکردم؟....از بس فوق العاده بود متن کامل دیالوگهاشو واسه خودم نوشتم و همیشه همرام بود...من تماما حفظش کردم و تو خونوادمون هم شده بود تکیه کلام...آقای ماندگار...یه گله دارم ازتون..چرا یه ایمیلم جواب ندادین؟در ضمن من تا آقای اکبر اودود رو نبینم آروم نمیشم...البته ببخشید یادم رفت بگم...خبر درگذشت آقای محمود ظهرابی خیلی ناراحتم کرد...ایشون فوق العاده بودن...روحش شاد...آقای ماندگار...خواهش میکنم منو با آقای اکبر اودود روبرو کنین...بازم میگم..دوستت دارم وحشتناک...منتظر ایمیلتون هستم آقای ماندگار...خوش باشین..اینم ایمیل منه.. .djhooman_6680@yahoo.com

Reza az b.m.k در بهمنماه 18, 1389 2:40 بعدازظهر

Salam aghayeg mahtabi khodayesh dametun garm me3 enke gharar bud chandta az filmaye aghaye mandegaro vasam befrestin bekhoda alan chan2min bare ke azatun khahesh mikonam khodayesh menat bezarin va filmaro befrestin vasam@vala dafeg ghabli ke azatun khahesh kardam goftin adre3tu9 befrestin ta vasat filmaro 3nd konim rasti age hazineye chezi dare hazinasho taghabol mikonam darharhal 2bare adreso mifrestam vasatun(baghmalek kheyabane shaheid beheshti nabshe kheyaban talaghani manzele heydar gholami)
..........................................................................................................................
با درود به شما دوست گرام.باور بفرمایید که هیچ آدرسی از شما به بنده نرسید وگرنه همون موقع براتون ارسال می کردم.در ضمن در حال حاضر آقای ماندگار از من خواستن که فیلم ها رو(بنا به دلایلی)در اختیار کسی قرار ندم.به محض اینکه ایشون مشکلشون حل شد من در خدمت شما هستم.یا حق

Reza az b.m.k در بهمنماه 27, 1389 5:49 بعدازظهر

Salam salam 2bare salam be aghaye mahtabiye a30s va hamchenin aghaye mandegare a30se khodam!aghaye mahtabi man hamun reza az baghmalekam age negahe be nazarat konen mibinedke man adresamo chandinbar vasaton ferestadam!darhar hal man beshoma va aghaye mandegar hagh midam ke filmaro dige be ka30 nadan akhe goya hamuntorke khodeshun arz kardan hameye organhaye 2lati bekhatere filmashun ke beghole khodeshun abadano bad jelve mide be peyman june azizam gire alaki midan khola3 man ro gholetun hesab mikonam va ba tamame voojud montazere didane negahe garme shoma va agha peyman mimunam!rasti age bazigari komaki chezi khasten ro man hesab konen akhe alan chandsale taatr kar mikonam!2u3toon daram vasatun arezuye movafagheyat mikonam khoda be hamrahetoon az haminja mibusametun boo3 boo3 bye bye

غلامحسن در فروردینماه 19, 1390 11:35 صبح

از اینکه توی خوزستان و توی شهر ما افرادی چون پیمان ماندگار زندگی میکنند و با این طرز تفکر واقعیتهای شهر ما رو جلوی دوربین میارن احساس سربلندی و غرور میکنم.واقعا میشه گفت در عین کمبود امکانات به خوبی تونسته اون چیزی که در شهر ما میگذره رو اجرا کنه.من تقریبا 90% فیلمهای آقای ماندگار رو دیدم و از حسن سلیقه ای که بکار برده تشکر میکنم.امیدوارم در آینده از آقای ماندگار در سطح کشوری بیشتر ببینیم و به ایشان ببالیم.فیلم کدیین و کلکسیون اوج کارهای آقای ماندگار بودند که هر بیننده ای رو مجذوب خودش میکرد.
آقا پیمان هر جا که هستی ایشاله موفق و پیروز باشی و ما بچه های خوزستان برای موفقیت شما دعا میکنیم.جا داره از آقای اکبر اودود هم به خاطر بازی فوق العاده زیباییش تشکر و قدردانی کنم.
ارادتمند شما غلامحسن چوپانی از ماهشهر

افشين در اردیبهشتماه 20, 1390 3:46 صبح

با سلام
جانب آقاي ماندگار كارتون واقعا عالي اميدوارم در تمامي مراحل زندگيتان پيروز وتندرست باشيد.منتظر كارهاي قشنگ شما و آقاي ادود هم هستيم

محسن در خردادماه 12, 1390 9:45 بعدازظهر

سلام
من موفق نشدم سریال شهر نیکان رو از تلویزیون ببینم و الان خیلی مشتاقم که این سریال رو گیر بیارم و تماشا کنم ولی هر چی گشتم پیدا نکردم لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه بهم ایمیل بده.
پیشاپیش ممنون
Diamond0631@yahoo.com

مسعود ضیغم پور در خردادماه 25, 1390 9:05 صبح

درود بر پیمان عزیز.بی شک یکی از بهترین و خوشفکرترین کارگردانان ایرانی شما.این در چند فیلم کوتاه اول شما نمود پیدا کرد.کیه که بتونه با چند فیلم اولش اینطوری محبوب دل بشه.آبادانه دیگه از بوشهر - مسعود ضیغم پور - صدا و سیما

مرجان بنی سعید در شهریورماه 8, 1390 4:28 صبح

سلام.ما که فرصت زیارت نیافتیم که حضورا صحبت کنمونظرم رو بگم.اما دوست داشتم لااقل ادمی مث شما قدر ما تاتریهای ابادانی رو میدانست.گاهی اوقات شک میکردم که به غیراز صمیمیت بازی اکبر وعده ی معدود چه بازی شاخصی به دید تماشاگر ارایه شد.

mohammad در شهریورماه 19, 1390 0:30 بعدازظهر

ba salam va arze khaste nabashid . man tekehaee az film haye aghaye mandegar ra dar youtube didam , besyar ali bud , dasteton dard nakone va khaste nabashid

moteasefaneh man iran nistan mishe lotfan rahnamaei konid ke chetor mitonam koliyey karhaye aghaye mandegar ro rahiye konam ?

ba tashakore faravan

حسن در مهرماه 3, 1390 3:17 صبح

با سلام .بهترين تعريف وتمجيداز شما ,آقاي ماندگارخريداري ومعرفي تمامي فيلمهاي كوتاه شما ميباشدراستش تعدادي مهندس وتكنسين هستيم كه هيچكدام بجز من كه آباداني هستم اهل خوزستان نيستندآنها فيلمهاي شمارامعرفي كردندوبا پيگيري سه تاي آنها راپيدا كردم.درصورت امكان منبع تهيه ديگرفيلمها رابجز كلكسيون -كدئين وعفونت رامعرفي كنيد.بااين فيلمها چنان مشت محكمي بردهان مسئولين بي خاصيت اين استان زديد كه تابحال آمريكا هم چنين تودهني نخورده آفرين ومرحبا حلالت باد آن شيري كه خوردي.

مردم آبادان در بهمنماه 26, 1390 11:20 صبح

آقای ماندگار جدا" متاسفم برای شما اگر فکر میکنی که با تخریب کردن یک شهر و مردمش میتونی آدم مشهوری بشوی در اشتباه محضی تو آبادانی نیستی تو بچه ماهشهر هستی بهتر بری این فیلمها را که شخصیت مردم این شهر را بصورت منفی ( دزد و قاچاقچی و مواد فروش و سیاه و..... ) نشون میدی شخصیت مردم ماهشهر را نشون بدی این نشون دهنده شخصیت پست شماست که یا از روی حسادت و کوته فکری خودت میسازی این شهر با سابقه فرهنگی اجتماعی و ورزشی و هنری بسیار زیاد و بالا ورده زبان تمام دنیاست ین شهر بزرگ مردان و هنرمندان و نویسندگان و شعائرای بزرگی به جامعه ایران و دنیا تحویل داده کسانی مثل دهداریها ، برمکیها ، نویسندگانی مثل اسماعیل صفی ها شناگرهایی مثل نسیم بوکسرهایی مثل باباخان کشتی گیریها و....... تو به عنوان یک کارگردان اطلاعات بسیار ضعیفی داری و خیلی کوته فکر البته از تو بیشتر از این انتظار نمی توان داشت. چون فقر فرهنگی و اجتماعی و فکری از ت میباره تو آبادانی نیستی اگر آبادانی بودی غیرت داشتی و شعور داشتی اگر راست میگی راجع به بزرگان این شهر فیلم بساز . بهتر بیشتر از این خودت را لوث نکنی و مردم همه از شما متنفر هستند و سر صدای مردم را بالا نیاری . به اسم آبادان خودت را مشهور کردی ها ها خنده داره هیچوقت و هرگر تو آبادانی نیستی و جزء آبادان نیستی بهتر بری تو همون شهر ت مهشور حرف ز یادی نزنی
مردم آبادان

عباس درویش در اسفندماه 3, 1390 1:58 بعدازظهر

با سلام خدمت هم شهری عزیزم عاشقتونم خیلی زیاد دمتون گرم برای ساختن فیلم شهر خوبان TY

پیمان ماندگار در اسفندماه 14, 1390 3:31 صبح

جالبه!! آقائی که به نام مستعار مردم آبادان داره از این شهر دفاع میکنه چقدر کوته فکر و خاله زنک وار داره از این شهر دفاع میکنه. من متن این پیامو در فیس بوک میزارم تا ببینم دوستان آبادانی این آقا رو بعنوان یه همشهری قبول دارند یا نه؟..چرا با اسم خودت نمینویسی و به نام مردم آبادان داری اراجیف میبافی؟.. من ایمان دارم یا از خلق عرببیها هستی یا از همون برادران پشت دیوارهای بلند هستی که میگید فقط باید گفت مملکت گل و بلبله وگرنه کیه که از مشکلات فعلی آبادان باخبر نباشه..و اما بعد.. من 19 فروردین 51 در بیمارستانی که پدرم تکنسین اطاق عملش بود یعنی 25 شهریور سابق و شطیط فعلی بدنیا اومدم. 57 اومدم ماهشهر و 77 دوباره رفتم آبادان تا 87 که اومدم کرج..20 سال ماهشهر ( ناحیه صنعتی بودم و تا هنوز خیابونهای ماهشهر کهنه رو بلد نیستم )و 17 سال آبادان بودم..در زمانی که ماهشهر بودم تمام اطرافیانم بلااستثناء آبادانی بودند.در مدارسی که درس خوندم 90 درصد شاگرها جنگزده بودند و معلمینمون آبادانی.. برام فرق نمیکنه کجا بدنیا اومدم و چه کردم..مطمئن باش خیلی بیشتر از افتخارات آبادانیها باخبرم اما وظیفه خودم دونستم کامل به محیط زندگیم بپردازم.همونطور که باید گل و بلبلو نشون بدم باید فاضلابها و دزدیها رو هم بگم ..اتفاقا زمانی که در ناحیه صنعتی ماهشهر زندگی میکردیم حتی یک بار هم دزد به خونه ما نزد اما در 5 سالی که در 700 واحدی آبادان زندگی کردم 3 بار دزدان همشهریتان به خانه ام دستبرد زندند..گفتنهیها زیاده و بیشتر حرفها را میگذارم در صفحه فیس بوکم.. حتما بیا اونجا و مثل یه مرد آبادانی ( بقول خودت البته !! ) خودتو معرفی کن و ببین مردم چطوری جوابتو میدن

جاسم چینوی در اسفندماه 14, 1390 3:40 بعدازظهر

می خواسوم راجع به ایی "مردم آبادان "یه چیزی بگوم از ایی تیپای بی سواد مثه تو تو آبودان داشتیم ولی فکر می کردوم که نسلشون منقرض شده باشه از ایی که می بینوم یکی مثه تو هنوز زنده ان خوشحالوم .قبل اینه تو صلاحیته اینه داشته باشی راجع به ایی مسائل حرفی بزنی باید آبودانی بودنه خودته اثبات کنی از نظر تو آبودانی بودن یعنی چی ؟ می خوام از دهن خودت بشنوم و یاد بگیروم که آبودانی بودن به چیه ؟ بعد باز برام بوگو تو خودت بری آبودان چه کردی که از دیگران ایراد میگیری ؟ مگه ما از تیپای که آقای ماندگار تو فیلماش استفاده می کنه نداشتیم ؟ یعنی ما دزد نداشتیم ؟ معتاد نداشتیم خلاف کار نداشتیم ؟فقیر نداشتیم ؟فحشا نداشتیم ؟ آدم بی سواد مثه خودت نداشتیم ؟ روابط اجتماعی که تقریبا محله ها با هم فرق می کرد نداشتیم ؟ یعنی تو می خوای بگی بوارده و بریم مثه احمدابادو سده بودن ؟ یعنی تو میخوای بگی تو احمداباد مردوم کاپریسه شونه تو پارکینگ هاشون پارک می کردن و همشون باغ و باغچه پر گل داشتن ؟ یعنی تو می هوای بگی بیمارستان شرکت نفت مثه بیمارستان 50 تختخوابیه احمداباده؟ یعنی تو می خوای بگی ایستادن ساعت ها تو صف بمبو بری آب تصفیه مثه محله های شرکتیه ؟ همه اینای ما می دونیم زیاد دیدیم ما همه ایی تبعیضای دیدیم ولی باز آبودانی موندیم آبودانی یعنی مرام های انسانی یعنی رفاقت یعنی خلوس نیت یعنی ایکه همو بوارده ای همه رفیقاش از آحمدایادو سده بودن همو کاپریسه پدرشه میاورد با بچه های لینای دیگه می رفتن فلکه فرودگاه حال می کردن همو آبودانیه اگه ظهر با بچه های لین می خواسن برن سینما اگه یکی پول بیلیط نداشت بقیه بچه ها پول بیلیطشه جور می کردن یعنی ایکه اگه یه مشکلی داشتی از اوره آبودان میومدن پشتت می ایستادن و بات تا آخرش می رفتن و ادامه اش ای بود که اگه یکی مثه دهداری ها سالیا ها فرخ نژاد ها و هزاران چهره پر افتخار شهر اگه اسم آبودان سر زبونا می نداختن همگی ممنونشون می شدیم پیمان انگشت رو خاطره های آبودان گذاشته در حدی که توانش برسه سعی می کنه ایی خاطراته دوباره بری ما تداعی کنه آبودان با ماهشهر فرق داره ؟ ای تعصب کورکورانه آدمای مثه شمانه که بین صف بچه های با مرام فاصله انداخته به جای ایی حرفای بی اساس برو کتاب بوخون هنوز وقتت تمام نشده کو کا

فاطیما در فروردینماه 15, 1391 8:39 صبح

سلام من میخواستم بازیگر بشم باید چکار بکنم لطفا راهنمایی کنید

ایمان در اردیبهشتماه 3, 1391 7:17 صبح

سلام خدمت اقای ماندگار و علی اکبر اودود هم استانی های عزیز. انصافا فیلم های که ساخته اید خلی باحالان خصوصا اینکه علی اکیر اودو هم توشون بازی کرده .من که خیلی حال کردم.دمت گرم کوکا

رحیم زاهدی در اردیبهشتماه 24, 1391 0:23 صبح

باسلام.رحیم اهل اهواز ساکن اصفهان هستم اقای ماندگارمن عاشق فیلمای شما هستم 17 سال دارم وکارم نمایش نامه نویسی ووبلاگ نویسی .تئاتروفیلم کوتاه هستش میخواستم بدونم چه طوری میتونم وارد کار حرفه ای بشم.وهمکارخودتون بشم.
البته من عاشق بازیگری هستم ورشتم کامپیوتره.

داوود در تیرماه 20, 1391 1:34 بعدازظهر

با عرض سلام و خسته نباشید. منم آبادانی هستم ولی ساکن شیرازم.هرکاری میکنم نمیتونم تمام فیلم های ساخته آقای پیمان ماندگار و اکبر اودود رو تهیه کنم. اگه بتونید تمام این فیلم هارو واسم تهیه کنید هزینش رو متقبل میشم.راستی ایمیل نمیتونم چک کنم اگه تماس بگیرید ممنون میشم. باتشکر از تمامی زحمات شما

داوود از شیراز
همراه: 09361561163
.............................................................................................................
با درود.مایهء تعجب هست برای من که کسی شماره تلفن خصوصی خودش رو در فضای مجازی منتشر کنه، علی ایحال صحیح یا غلط این تصمیم خود شما بوده، من از تماس با بازدید کنندگان بسیار محترم این سایت معذور هستم و همیشه ترجیح میدم که روابط دنیای مجازی،مجازی باقی بمونه و به دنیای واقعی راه پیدا نکنه .آرزو می کنم همیشه «عادل» باشید و لطفا قوانین فضای اینترنت رو بیشتر رعایت فرمایید همشهری گرامی.یا حق

حمید شریفیان در مردادماه 18, 1391 11:08 صبح

شریفیان از کرمانشاه

بی شک کارگردانانی چون آقای ماندگار و بازیگرانی چون آقای اودود در عرصه هنر کشور جز بی نظیر ها هستند
افسوس که آنچنان که باید از ایشان قدر دانی نمی شود /
من فقط تونستم دو کار کلکسیون و کدئین رو ببینم

آقای علی ادود با ید در کنا بزرگان طنز ایران چهره نمائی کنند / به امید آن روز

MOSTAFA در دیماه 6, 1391 0:31 صبح

ALAN FELAFEL FOROSHEHHH
..............................................................................................................
براشون آرزوی موفقیت می کنم.

مهران در دیماه 20, 1391 5:11 صبح

طبیعی است وقتی کسی معروف میشود برای فاکتور گیری از معروفیتش با کلمات بازی میکند و هزاران دروغ میگوید اولا هیچ خصلتی از مردم خون گرم و شریف آبادان در وجود پیمان ماندگار نیست ثانیا در مصاحبه گفته بودی که پدرتان در امور مالی شما را کمک کردند البته شاید پول تو جیبی شما رو پرداخت میکرد ولی شما کلا از نظر مالی از دوستان با معرفت خود کمک می گرفتید و همیشه به آنها به دروغ میگفتید برمی گردونم ولی یا برنگردوندید و یا با ناراحتی قسمتی از آن را به آنها عودت دادی ولی در مصاحبه یادی از آنها نکردید که خود بی انصافی است و در وجود بچه های آبادان این خصلت نیست ثالثا تا به معروفیت رسیدن خیلی راه را باید پیماند که آنهم با وجود پرخاشگریهای که از نظام و مسعولین و غرور بیش از حدی که دارید بعید میدانم به آنجا برسید رابعا آن اندک معروفیت هم که دارید فقط به خاطر بازیگری اکبر ادوود بوده و این رو همه مردم آبادان و حتی صدا وسیمای آبادان می دانند که در مصاحبه نامی از ایشان نبرده اید بنابر این به شما نصیحت میکنم که هیچگاه خوبی های دوستان را فراموش نکن و غرور رو کنار بگذار و از اکبر ادوود که شاید برای شما معروفیت بیشتر بیاورد همیشه یاد کن و اینقدر نارضایتی خود را از هر نظام و یا سازمانی بطور علنی فاش نکن لحظه ای اگر خود را به جای یک مسیول بگذاری خواهی دید که در اشتباهی مخصوصا شما که مشاالله انقدر مغرورید که حتی جواب مردم را نخواهی داد. من هیچ دشمنی با شما ندارم فقط بنا به نصیحت عرض کردم تا شاید به خود آیی
...................................................................................................................
با درود به مهران گرامی.
جناب مهران عزیز، من دقیقا متوجه نشدم که منظور شما دقیقا کدام گوشه از شخصیت پیمان ماندگار هست، من یادم نمیاد که پیمان در مصاحبه ای که با او داشتم(البته آخرین تماسی که با ایشون داشتم بیش از دو سال پیش بود) اسمی از کمک های مالی پدرشون اورده باشند و اشاره ای به این موضوع کرده باشند، شاید این بخش رو در مصاحبهء دیگری و در جای دیگری خونده باشید،مورد بعدی اینکه پیمان ماندگار هم در این مصاحبه و هم در سایر گفتگوهایی که داشته ایم همیشه از اکبر اودود و تاثیری که در موفقیت کارهاش داشته یاد و قدردانی کرده .از طرف دیگه پیمان نه در این وبسایت و نه در جاهای دیگه هیچوقت از نظام اعلام نارضایتی و انتقاد نکرده، نمی دونم اطلاعات و منبع اطلاعات شما کجاست؟؟؟ولی به هر حال برای اینکه آتمسفر دموکراسی در فضای مجازی حفظ شده باشه، من مطلب شما رو بدون کوچکترین حک و جرح در اینجا قرار میدم تا خود آقای ماندگار اگر خواستند به شما پاسخ مناسب بدهند.در ضمن بابت تاخیر در انتشار کامنت شما از حضورتون عذرخواهی می کنم چون چند روزی به نت دسترسی نداشتم همین الان این مطلب رو دیدم و منتشر کردم.یا حق

مهران از دامغان در دیماه 21, 1391 1:26 صبح

دوست عزیز متنی قبلا برات فرستادم گویا ثبت نشد شما بسیار مغرورید درحین حفظ شخصیت مغرورنباشید.سعی کن در مصاحبه هایی که میکنید از تمام دوستان که از نظر مالی و غیره به شما کمک کردند با ذکر نامشان تشکر و قدر دانی کنید حتی کسانی که کمترین کمک را کردند در اینصورت طرفداران شما زیاد میشوند در غیر اینصورت نه تنها انان مخالف شما میشوند بلکه کسانی هم که اطلاع دارند نام یاری دهنده را ذکر نکردید مخالف شما میشوند و اگر میخواهید معروف شوید طرفذاران خود را زیاد کنید و از پرخاشگری علیه مسیولین حذر کنید
..................................................................................
با درود.پاسخ شما در همان کامنت اول داده شد.یا حق

مهران از دامغان در دیماه 21, 1391 1:49 صبح

دوست عزیز متنی قبلا برات فرستادم گویا ثبت نشد شما بسیار مغرورید درحین حفظ شخصیت مغرورنباشید.سعی کن در مصاحبه هایی که میکنید از تمام دوستان که از نظر مالی و غیره به شما کمک کردند با ذکر نامشان تشکر و قدر دانی کنید حتی کسانی که کمترین کمک را کردند در اینصورت طرفداران شما زیاد میشوند در غیر اینصورت نه تنها انان مخالف شما میشوند بلکه کسانی هم که اطلاع دارند نام یاری دهنده را ذکر نکردید مخالف شما میشوند و اگر میخواهید معروف شوید طرفذاران خود را زیاد کنید و از پرخاشگری علیه مسیولین حذر کنیدنظر ارسال کنید